Sziasztok!
Jó néhány nappal ezelőtt elindítottam egy újabb sorozatot, amelyben a Windows 10 rendszeréről fogok Nektek írni, és olyan technikákat, lehetőségeket mutatok be, ami könnyen érthető és szinte bárki számára egyszerűen elsajátítható. A sorozatom 1. részében lefektettük az „iskolánk” alapjait, amelyet, ha még nem olvastál el, akkor itt megteheted:
https://techszaki.blog.hu/2020/01/04/windows_suli_1_resz_alapok
Ma pedig akkor jöjjön a 2. rész. Egy olyan dologról szeretnék beszélni, ami úgy gondolom, hogy elég fontos, és nagyon sok ember elsiklik felette. Nagyon sok helyen látom és a személyes környezetemben is tapasztalom, hogy a Windows 10 nem megfelelően működik az emberek keze alatt. Ez pedig általában azért van, mert vagy a Windows 10 rendszerét nem frissítik rendszeresen, vagy pedig az adott számítógép, laptop, vagy notebook hardverigénye nem felel meg a rendszernek, mert hogy magának az Operációs rendszereknek is van hardver igénye, nem csak a programoknak, és a játékoknak.
Hogyan és milyen szempontokat alapul véve választ az ember magának PC-t, laptopot, vagy notebook-ot?
Válasz: Nos, igazából 4 szempont szokott mérvadó lenni, ezek pedig a következők: Munka, Játék, Filmnézés, vagy pedig mind a három dolog egyszerre.
Ehhez a szakaszhoz egy rövid megjegyzés: Én, amikor a PC-met vásároltam, akkor Én úgy voltam vele, hogy feleljen meg mind a 3 kritériumnak a gépem. Tehát Én játszok a gépen, filmet nézek, és munkára is használom. (Lásd: Blogolok).
Most pedig ahogy említettem nézzük a hardverigényt, amelyen gond nélkül elfut a Windows 10:
A rendszerhez szükséges minimális gépigény a következő:
CPU: 1 gigahertz (GHz) vagy gyorsabb
RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) vagy 2 GB (64-bit)
GPU: Microsoft DirectX 9 grafikus eszköz WDDM driverrel
Tárhely: 20 GB
Hálózat: Szükséges egy Microsoft account (amit a rendszer aktiválásakor hozunk létre).
Megjegyzés: A Microsoft fiókot fontos létrehozni, mert a rendszer azon keresztül kommunikál velünk.
Maximális hardverigényt pedig azért nem írnék, mert a határ a csillagos ég. Ha fentebb leírt minimális hardver igénynél jobbat vásárolsz, akkor biztosítod, hogy a Windows 10 gördülékenyebben fog működni a gépeden.
Megjegyzés: Természetesen kisebb hibák akkor előfordulhatnak, ha középkategóriás PC-n, Notebook-on, vagy Laptopon futtatod a Windows 10-et, de ilyenkor nem kell megijedni. A sorozatom 1. részében írtam Nektek a hivatalos weboldalakról, fórumokról, keressétek fel Őket bármilyen hiba esetén: https://techszaki.blog.hu/2020/01/04/windows_suli_1_resz_alapok
Hamarosan pedig a jön a Windows Suli 3. része! Ugye nem akarsz lemaradni róla? Ha így van, akkor like-old a Facebook oldalamat itt:
https://www.facebook.com/techszaki.blog.hu/
https://techszaki.blog.hu/api/trackback/id/tr6115400830