Sziasztok! A mai bejegyzésem 1. részében a Windows 10 rendszeréről lesz szó. Kezdjük el az alapokkal, amelyhez egészen addig vissza kell mennünk, amikor Microsoft bejelentette, hogy a Windows XP nem kap többé támogatást.
Miért volt szükség a váltásra:
A fejlesztők arra hivatkoztak, hogy azért van szükség a váltásra, mert a Windows XP rendszerei nem lesznek elég stabilak ahhoz, hogy bármilyen terhelés ne okozzon benne kárt. Amiben azért van is valami, hiszen az XP utolsó éveiben elég sok probléma volt vele, mint például: Lelassult és gyakran lefagyott, vagy éppen elment a rendszer hangja. Ez csak 2 db példa, de ezek a problémák vészjóslak voltak, ahhoz, hogy a fejlesztők rájöjjenek, hogy váltani kell.
Nem sokkal később aztán jött a hír, hogy hamarosan véget vetnek az Windows XP fejlesztésének, és hamarosan használhatatlanok lesznek az XP-vel ellátott rendszerek. Ez a bejelentés nagyon felbolygatta a közösséget, és mindenki hitetlenkedett, mondván: Áh, úgy sem lesz ebből semmi!
Ebből adódóan aztán nagyon sokan maradtak is a Windows XP-nél ameddig csak lehetett, bár problémákkal, de szerintem a felhasználók negyedénél, sőt a cégeknél is előfordult még a Windows XP.
Miért használtak a bejelentések ellenére is Windows XP-t az utolsó percekig?
Erre a kérdésre az esetek 99%-ban az a megfelelő válasz, hogy amikor Microsoft bejelentette, hogy érkezik a Windows 7 nagyon drága volt a rendszer. A fejlesztők azonban hagytak egy kiskaput a felhasználóknak, mégpedig, hogy ingyen lehetett frissíteni az XP-t Windows 7-re. Ezt azonban nagyon sok felhasználó vagy nem tudta, vagy nem értette, hogyan tehetik meg. Ezért maradtak inkább a jól eddig jól bevált Windows XP-nél.
Nem sokkal a Windows 7 rendszer után jött egy újabb bejelentése a cégnek:
Miszerint: Érkezik a Windows 8!
A fejlesztők a Windows 8 esetében is jó fejek voltak, mert szintén felajánlották, hogy átlehet állni a Windows 7-ről, Windows 8-ra. Itt azonban szintén megoszlott a közösség véleménye, és mindenki másképpen cselekedett, mert itt azt mondták nagyon sokan, hogy a Windows 7 stabilabb, tehát inkább maradnak a 7-nél. Az első pár hónapban úgy tűnt, hogy a Windows 7-et kifejezetten laptopokra tervezték, mert azokon meglepően jól teljesített.
Aztán elérkezett egy kisebb változás ismét:
Megérkezett a Windows 8.1-es rendszer, ahol a fejlesztők azt ígérték, hogy ez lesz az eddig kiadott legstabilabb rendszer, így a felhasználók a cégóriás ígéretére nagyon sokan át is álltak szintén a legújabb, legfrissebb rendszerre, ami akkor már a Windows 8.1. volt. A fejlesztők azonban rosszul számoltak, ugyanis a Windows 8.1-es rendszer lett az a rendszer, amellyel aztán a felhasználóknak a legjobban meggyűlt a baja, és ez rengeteg pénzt ki is húzott sokak zsebéből, mert újabb PC-ket, laptopokat, és Notebook-okat kezdtek el vásárolni. A balul elsült ígéret után elhatározta a Microsoft, hogy kiad egy végleges rendszert, amely a Windows 10 nevet kapta.
Jött a Windows 10!
Mit mondott a rendszerről a fejlesztőcég?
Válasz: Itt már látszott, hogy a fejlesztők nagyon komolyan gondolják, mert azt mondták, hogy az összes eddigi rendszer megfog szűnni, mert nem fognak újabb frissítéseket kiadni hozzájuk, és szépen átfog mindenkit „szorítani „ a Windows 10 rendszerre, mert a Windows 10 egy olyan rendszer lesz, amit nem kell többé cserélni, hanem folyamatosan a Windows 10 rendszerhez adnak ki frissítéseket, ez aztán a mai napig így is van. Ennek ellenére még ma is akadnak olyan felhasználók vagy cégek, akik még mindig a Windows 7-et használják, mert azt gondolják, és az a tapasztalták, hogy mind közül a Windows 7 működik a legstabilabban.
Ennek okán a cégóriás ismét tett egy bejelentést: 2020. Január 20-ig kitolják a Windows 7 támogatását, ami azt jelenti, hogy ez év Január 20-ig használhatják az emberek zökkenőmentesen a Windows 7-es rendszerét. Itt tartunk most!
Beszéltem arról, hogy lehet ingyenesen frissíteni a rendszereket, na de hogyan?
Ezt többféleképpen tehetik meg, de a legegyszerűbbet fogom elmondani:
Aki Windows 7 rendszert használ, annak folyamatosan felugrik egy ablak, hogy ingyenesen lehet frissíteni a rendszert, kövesse az ott leírtakat és akkor átállhat ingyen.
Itt azért fontos tudni, hogy csak azoknak ajánlja fel a rendszer az ingyenes frissítést, akinek EREDETI Windows van a gépén!
Fontos megemlíteni ez esetben azokat a fórumokat, platformokat is, ahova a felhasználók fordulhatnak, ha gondot okoz az átállás, amennyiben amellett döntenek, ezek a platformok a következők lehetnek:
A legfontosabb az, hogy magának a fejlesztőcégnek is lehet írni, ezt itt tudjátok megtenni:
(Amennyiben nem beszélsz angol nyelvet, ne ess kétségbe, van magyar felület, magyar dolgozókkal)
A magyar dolgozók weboldala: https://www.microsoft.com/HU-HU/windows
Ha problémád akad a rendszerrel, akkor küldhetsz a fejlesztőknek visszajelzést is, amelyet itt teheted meg:
https://www.microsoft.com/HU-HU/windows
(A linkre kattintva találsz egy magyar nyelvű segédletet, hogy hogyan tudsz pontosan részletes visszajelzést küldeni a cégnek, valamint videós segédlet is van, hogy hogyan kell kitölteni a visszajelzési űrlapot)
Ezzel kapcsolatban egy rövid megjegyzés: Ha a visszajelzés küldését választod, akkor célszerű angol nyelven írnod, hogy megértsék a fejlesztők, hogy mi pontosan a problémád).
Hasznos lehet még felkeresni az ilyen témájú Facebook oldalakat, és a csoportokat, megosztok veletek egy párat:
Tech2.hu (A csapat mindennel foglalkozik, ami tech, telefonok, órák, tabletek, PC-k stb. Náluk jó kezekben leszel, mert van köztük jó néhány informatikus, akik segíthetnek a problémádban
A csoportot itt éred el: https://www.facebook.com/groups/tech2.hu/
PC Fórum Weboldala: https://pcforum.hu/
PCWorld.hu Weboldala: https://pcworld.hu/
Techszaki.blog.hu: https://techszaki.blog.hu/ (Természetesen a blogomat olvasgatva is találhatsz megoldást a problémádra, és bátran fordulj hozzám, segítek, ha szükségét érzed a segítségemnek).
Több módon is felvehetitek velem a kapcsolatot, ezek a következők:
1. Facebook: https://www.facebook.com/techszaki.blog.hu
2. Elérhetőségem: https://techszaki.blog.hu/2019/10/26/elerhetosegem_744
3. Írhatsz hozzászólást is a blogomon is az adott cikk alá.
Ezek lennének a Windows Suli alapjai, amit a sorozat 1. részében fektettünk le! � Remélem, hogy sokak számára hasznos volt a bejegyzés. Nemsokára jön a Windows Suli 2. része, ha nem szeretnél lemaradni akkor mindenképpen like-olj itt: : https://www.facebook.com/techszaki.blog.hu
https://techszaki.blog.hu/api/trackback/id/tr815393132