Sziasztok!
Ezúttal a saját Xbox One Wireless Kontrolleremről hoztam Nektek egy tesztet, amelyen bemutatom az eszközt.
Körül-belül 4-5 éve használom. Amikor elkezdtem keresgélni az interneten kontroller után, emlékszem, hogy nagyon sokat megnéztem, amire megtaláltam a Nekem megfelelő kontrollert. Ugyanis attól függően, hogy melyik platformra vásárolunk kontrollert, mind-mind más és más formájú, és gombkiosztása van.
Nézzük, hogy mi alapján érdemes kontrollert választani:
1. Kényelmes és biztos fogás: Ez azért fontos, mert amikor összejössz a haverokkal játszogatni az egymással vérre menő csaták órákig is elhúzódhatnak, és bizony ha órákig egy pozícióban kell tartanod a kontrollert nagyon csúnyán meg sínylik a csuklóid és az ujjaid is.
2. Kompatibilitás: Amikor vásárolunk, akkor az emberek 99%-a csak egy platformban gondolkodik, ami azt jelenti, hogy például: Palinak van PS4-e, de átszeretne állni PC-re és a PS4-es kontrollerét bedugja a PC-jébe és az Ő PS4-es eszközét nem támogatja a számítógépe, így nem tudja használni a kontrollerét. Tehát, mielőtt vásárolsz érdemes lehet az adott webáruháztól informálódni, elmondani, hogy Te PC-re szeretnél játékvezérlőt, és ajánlani fognak Neked egyet, amivel a számítógéped kompatibilis, felismeri, és tudsz is majd játszani
3. Ár-érték arány: Ez talán a legelső szempont. Az emberek többsége vásárlás előtt bele néz a pénztárcájába és megnézi, hogy megvan-e az ára annak, amit venni szeretne. Ha nincs, akkor vesz olcsóbbat, azonban a kontrollerek, vagy akár a szórakoztató elektronikában gondolkodva az olcsó nem biztos, hogy a megfelelő választás lesz.
Mire van szükséged, ha az általam bemutatott kontrollert szeretnéd megvásárolni:
1. USB HUB-ra (USB bővítőre), azért, hogy kényelmesen tudj játszani, és ne himbálóddzon a kontroller madzagja.
2. Windows 10 rendszerre, fontos a megfelelő operációs rendszer is, mert például, ha Windows 7-en szeretnéd használni, azon nem biztos, hogy megfelelően működik. A legbiztosabb a Windows 10, és abból is az eredeti.
Milyen játékokhoz tudod használni a kontrollert?
A ma, 2019-ben kiadott játékokat kezeli. Nekem még nem volt olyan, hogy ne tudtam volna használni.
A beüzemelésről:
1. Dugd bele a számítógéped USB portjába a szélesebb végét. Az USB kábel szélesebb vége megy a számítógéped USB portjába.
2. A vékonyabb felét pedig a kontroller hátulján található kis nyílásba (Ha mindent jól csináltál, akkor egy kis kattanó hangot hallasz) Fontos, hogy egyenesen dugd bele a kontrollerbe a vékonyabbik felét, mert ha ferdén dugod bele, akkor kitépheted, és megsérülhet a bemenet.A képen látható módon kell beledugni a kontrollerbe a keskenyebb végét.
3. Ha jól összedugtad, akkor természetesen jelez a kontroller is, mégpedig, úgy, ha Veled szemben tartod, akkor a rajta lévő Xbox One jel világítani kezd fehéren.
A tisztításról:
Igazából a tisztítást Én nem nagyon szoktam túl gondolni. Fogok egy nedves törlőkendőt és végig törlöm vele a kontrollert, utána pedig egy zsebkendővel is végig megyek rajta, hogy a por, amit felszedett ne tudjon rá visszaszállni, és újra rárakódni. Az, hogy milyen gyakran tisztítod az rajtad áll. Én hetente szoktam.
Tudom, hogy 2019-ben egyre inkább azt szeretjük, ha valami vezeték nélküli. Azonban ez a kontroller még nem az, és ebből kifolyólag nagyon sokan félhettek tőle, hogy na, majd ha megveszem, akkor majd megtörik a madzag, és akkor nézhetek. Erre van egy nagyszerű trükk: Ahogy kiveszed a dobozból, és ahogy GYÁRILAG VAN ÖSSZEHAJTVA A MADZAGJA NEKED IS ÚGY KELL! Így szinte esélytelen, hogy megtörd! Ha lejjebb tekersz megnézheted, hogy milyen a gyári hajtása a madzagnak, és, hogy hogyan szedd össze, úgy, hogy ne legyen baja! Ez az USB kábel gyári hajtása, így néz ki, amikor kiveszed a dobozából.
Használat közben ezt a harmonika formát veszi fel az USB kábel. A két végét összehúzva egyszerűen összeszedheted sérülésmentesen, úgy újra a fentebb látható formába kerül.
Ennek a csodának az egyetlen hátránya a doboza: Ha nagyon sokat használod a kontrollert, és a dobozában tartod, hogy ne porosodjon amikor nem használod, a dobozt nyitogatva nagyon hamar „elérik” a doboza és elszakad, úgy pedig már nem nyújt védelmet az eszközödnek, de semmi baj: létezik olyan, hogy: „Kontroller védő tok”, amit a szövegre kattintva megnézhetsz.
Ha esetleg kontroller vásárlás előtt állsz, remélem, hogy tetszik a teszt.
Hogy ne maradj le a további tartalmakról Like-old a Techszaki.blog.hu Facebook oldalát.
https://techszaki.blog.hu/api/trackback/id/tr3715272670